SHZ efektivně chrání budovy proti požáru

SHZ efektivně chrání budovy proti požáru

Každý majitel budovy má povinnost zajistit ochranu majetku a osob před požárem. Velice efektivní variantou požárního zabezpečení budov jsou sprinklery. Vzhledem k jejich vysoké účinnosti je v mnoha případech dokonce vyžadují pojišťovny.

Sprinklerové zařízení detekuje a okamžitě hasí požár již v počátečních fázích. Běžně jsou instalována v nemocnicích, hotelech, školách, prodejnách, skladech, výrobních halách atd.

Velkou výhodou sprinklerových zařízení neboli SHZ je přímé napojení na zdroj vody. Jakmile tedy dojde k detekci požáru, zařízení ihned může začít hasit a škody způsobené požárem jsou minimální. Navíc, do provozu jsou uvedeny pouze sprinklery, které se nachází v blízkosti požáru. Systém svým spuštěním reaguje na vysokou teplotu, která vzniká právě při požáru.

Druhy sprinklerů

SHZ jsou k dispozici v mnoha podobách. Při výběru vhodného sprinkleru je nutné zvážit možnosti objektu. Na trhu jsou k dostání sprinklery umožňující napojení na vodovod či sprinklery s vlastní zásobní nádrží. V některých případech majitelé nemovitostí instalují zařízení napájené z vozidel hasičů, která však nejsou tak účinná jako zmíněné sprinklery.

Povinnost zabezpečení proti požáru

Každá budova, ve které se pohybují lidé, musí být zabezpečena proti požáru. Tato povinnost se týká například i podzemních garáží. Pokud nesplňují podmínky pro snadný přístup hasičů, je nutné, aby byly vybaveny PHZ s bezproblémovým připojením ke zdroji vody.

Pokud je v podzemních garážích zakladačový systém, musí být povinně vybaveny SHZ.

Sprinkplan s.r.o.

Zpracováním projektů požárních sprinklerů včetně výkazů výměr a souvisejícími hydraulickými výpočty se zabývá společnost Sprinkplan s.r.o. Může být dodán také výkaz výměr, který usnadní výběr dodavatele. Při výběru SHZ je vždy dbáno také na optimalizaci provozních i investičních nákladů.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h