Sikovky nesmí chybět v žádné dílně

Sikovky nesmí chybět v žádné dílně

Snad každý kutil se snaží co nejlépe vybavit svou dílnu, aby v případě jakéhokoliv problému mohl okamžitě zasáhnout. V kufříku s nářadím rozhodně nesmí chybět univerzální kleště, hasáky, sikovky či kombinačky.

Všestranným využitím se vyznačují kleště siko, s nimiž jednoduše povolíte šrouby či matky, přidržíte materiál různých tvarů a podobně.

Současný trh nabízí kleště od různých výrobců, ovšem ne každý dokáže poskytnout žádoucí kvalitu. Zaměřit byste se měli v první řadě na jakost oceli, přičemž většina se vyrábí z legované chrom-vanadiové oceli, která slibuje vysokou odolnost. Pozor, narazíte i na varianty z poniklovaného či pochromovaného železa, které se sice pyšní extrémně nízkou cenou, avšak jejich kvalita je opravdu mizivá. Ohlížet byste se měli v neposlední řadě i na rukojeť, zda je ergonomická a protiskluzová.

Velice často se v domácnostech stává, že praská sifon. Pokud potřebujete nainstalovat nový, sikovky se stanou vaší pravou rukou. Zoubkované čelisti rozevřete na požadovanou šířku a nový sifon s nimi namontujete. Ideální je v takových běžných situacích používat kleště dlouhé 250 mm. 

Sikovky značky KNIPEX

Profesionálem na trhu s kleštěmi je jednoznačně společnost KNIPEX, která se zaměřuje výhradně na kleště, a tak se soustředí na kvalitu pouze jedné produktové skupiny. Sikovky uvedené značky najdete v brašnách každého řemeslníka a instalatéra. I když je jejich pořizovací cena vyšší, jejich kvalita je bezkonkurenční.

Stěžejním produktem v portfoliu firmy KNIPEX jsou sikovky označené jako Cobra. Disponují prosazeným kloubem, díky němuž si kleště hravě poradí i s velkým zatížením. Stisknutím bezpečnostního tlačítka snadno rozevřete čelisti kleští.

Sikovky jsou samosvorné

Dalším charakteristickým rysem sikovek je samosvornost, což v praxi znamená, že se kleště doslova zaryjí do materiálu tak, aby z nich nijak nevyklouzl. Určitě stojí za zmínku i další vlastnosti kleští siko, jsou tedy ještě navíc přesné, ostré a pevné. Vybrat si můžete z několika různých velikostí – od 125 mm až po 560 mm.

Pořizovací cena je různá. Záleží na tom, jakou velikost potřebujete. Pohybuje se však od zhruba 500 korun do 2 500 korun.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h