Stavíte dům? Výběr střechy je klíčový!

Stavíte dům? Výběr střechy je klíčový!

Rozhodnutí nechat si postavit dům patří k těm nejtěžším v životě. Jakmile se ale překlene stresové období jednání v bankách a úředních institucích a ve vašich snech už nebude hrát hlavní roli otisk kulatého razítka na desítkách dokumentů, máte vyhráno. Od tohoto okamžiku vás čeká jen příjemně strávený čas při vymýšlení vzhledu domu, interiéru a zahrady. Aby vaše volba jednotlivých komponentů domu byla co nejlepší, nechte si poradit. Začněme pěkně od shora. Střecha je to, oč tu běží.

Myslete na budoucnost

Jistě chcete bydlet v takovém domě, který vám umožní komfortní bydlení dlouhá léta bez větších oprav. Myslete proto už při plánování realizace domu na použité materiály. Střešních krytin je v současné době více druhů. Pálené, betonové tašky patří ke stálicím. Ovšem nabízí se i jiné varianty. Plechové a hliníkové krytiny zažívají boom.

Tradice nemusí znamenat vždy to nejlepší

Mnoha lety prověřené pálené tašky patří stále k vyhledávaným krytinám spolu s mladší variantou – betonovými taškami. Hlavním atributem pálených tašek je jistě jejich vzhled a poměrně dobrá životnost. Ačkoliv přiznejme si, keramika je a zůstane vždy křehkým materiálem. Betonové tašky představují dokonalejší alternativu, jelikož jsou opravdu pevné a mnoho vydrží, ale na rovinu, jsou příliš těžké. Jejich hmotnost mnohdy převyšuje povolené normy v ČR, což vám může při stavbě domu způsobit nemalé problémy.

Plech a hliník ulehčí vašemu domu i peněžence

Stále více stavařů upřednostňuje před tradičními taškami plechovou či hliníkovou střešní krytinu. A proč vlastně? Plechová střecha vítězí nižšími pořizovacími náklady, přičemž i samotná montáž je mnohem méně náročná, než je tomu u klasických tašek. Je jasné, že hmotnost plechu nijak nezatíží krovy, zároveň však poskytuje velice dobrou ochranu domu i v rozličných povětrnostních podmínkách. Chcete-li vlastnit střechu, která v sobě bude snoubit veškeré vlastnosti plechové střechy, ale zkrátka nemáte chuť ji pravidelně natírat a ošetřovat proti korozi, pak zvolte hliníkovou střechu. Je totiž absolutně bezúdržbová, stálobarevná. Hliníková střecha poskytuje moderní vzhled a dlouhou životnost.

Záruka kvality

Prefa nabízí nejen střešní krytiny špičkové kvality, o čemž svědčí i fakt, že je vyhledávána klienty již od roku 1946, ale i služby profesionálních českých klempířů, takže vám odpadnou starosti s hledáním šikovných řemeslníků. Pořízením plechové či hliníkové střechy od léty prověřených odborníků zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h