Stylový nábytek z ratanu jako ideální volba na Vaši zahradu

Stylový nábytek z ratanu jako ideální volba na Vaši zahradu

Přírodní ratan je jedinečná rostlina rostoucí v některých částech jihovýchodní Asie a vyznačuje se štíhlými stonky.

Roste svisle a nevětví se tak, jako většina tvrdých dřev. Pro dosažení tvaru ratanového nábytku je nutno ratan ohnout do požadovaného tvaru, napařit jej a následně nechat vyschnout. Po vyschnutí si pak drží trvale svůj nový tvar. Výhodou takového nábytku je jeho přírodní vzhled, takže výborně zapadá do klasických interiérů i exteriérů. Především se ale hodí na zahradu, kde jej jeho exotický vzhled a tkaná struktura nechají nejvíce vyniknout.

Zahradní polyratanový nábytek

V dnešní době je jako materiál pro zahradní nábytek používaný především umělý ratan, neboli polyratan, který není nasákavý a má téměř neomezenou životnost. Polyratan je navržen tak, aby věrně imitoval přírodní ratan, může být tkaný do nekonečné řady tvarů, díky čemuž je možno takový nábytek vyrábět ještě rozmanitější. Nábytek z umělého ratanu je obvykle levnější, než jeho obdoba z přírodního materiálu, takže někteří lidé považují přírodní ratan za velice prestižní.

Sestavy zahradního nábytku z ratanu

Pro každého, kdo uvažuje o koupi více, než jednoho kusu nábytku jsou sady celé sestavy tou nejlepší volbou. V naprosté většině případů vycházejí levněji, než při nákupu samostatných kousků nábytku a navíc máte jistotu, že k sobě budou jednotlivě kousky ladit materiálově, velikostně i barevně. Sestavy nábytku většinou obsahují stůl a židle, ale při dnešním velkém výběru můžete koupit i ratanové sety s lehátky, slunečníky, lenoškami apod. Mohou mít od dvou, nebo tří kusů až do asi dvaceti ve velmi velkých sadách určených například pro hotely a penziony. Menší sady představují snadný a levný způsob, jak přidat na funkčnosti a estetičnosti Vašemu balkonu, terase, nebo zahradě, aniž byste museli pracně shánět jiné položky. Jen vybalíte sestavu zahradního nábytku z krabice a můžete se těšit z jejího pohodlí i krásného vzhledu. 


 

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h