Svítidla v kanceláři: Vybírejte podle stylu i intenzity světla

Svítidla v kanceláři: Vybírejte podle stylu i intenzity světla

Administrativní prostory je zapotřebí řešit s co možná největší mírou smyslu pro detail. Ano, nábytek, výmalba anebo cokoli dalšího jsou nesmírně důležité.

K čemu by vám ale veškeré vybavení bylo, kdyby se v interiéru nainstalovalo minimální množství světel, jež budou navíc vydávat velmi matné světlo? Asi k ničemu. I proto se zaměříme na osvětlení kancelářských prostor mnohem podrobněji. Vybírat lze ze spousty různých typů. Přihlédnout je přitom zapotřebí i ke zdravotním aspektům.

Jen bodová světla nemusí stačit…

Moderní osvětlení do kancelářských prostor by mělo být různorodé. Máte-li pocit, že všechno zvládnete s bodovkami, pak jste nejspíše na omylu. Ano, bodovky sice vypadají na pohled hezky, nicméně nedokážou soustředit kužel světla na jedno jediné místo. U počítače by si nejspíše zaměstnanci ničili zrak. Zdraví je na prvním místě, a pokud potřebujete osvětlit opravdu velký prostor, nebojte se světelných panelů anebo klasického průmyslového osvětlení. Do kanceláře se hodí ale spíše právě zmiňované panely. Velmi oblíbené do podhledů jsou i LED pásky.

Ekonomické svícení v hlavní roli

I na osvětlení lze ušetřit nemalé částky. Světlo v podnikání je toho jasným dokladem. Budete-li instalovat standardní vláknové žárovky do svítidel v kanceláři, nejspíše vás tato volba bude stát hodně peněz. Vždyť klasickou žárovku s wolframovým vláknem dokáže bez potíží alternovat LEDka. Spotřeba prvně jmenované se pohybuje okolo 60 W, zatímco LEDka si vezme cca od 4 do 7 W. To je už znatelný rozdíl!

Design hraje důležitou roli

Vzhled moderních LED svítidel může být značně neotřelý. Třeba právě zmiňované LED panely dokážou vytvořit opravdu příjemné prostředí. V podstatě splývají se stropem. Určitě se vyplatí dbát i na barvu světla. Studenou bílou rozhodně volte pouze do exteriérů. V interiéru kanceláře je optimální vsadit spíše na teplou bílou nebo standardní žlutý odstín.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h