Těšíme se na Vánoce a vánoční přípravu jídel

Těšíme se na Vánoce a vánoční přípravu jídel

Pohlédneme-li krátce do minulosti, na Štědrý den ráno, sotva minula půlnoc, ženy mísily těsto na vánoční pečivo. Usilovalo se, aby byly s pečením na úsvitu hotové, a to jednak proto, že podle tradice mělo být obřadní pečivo do východu slunce z pece venku, a jednak proto, aby se mělo čím obdarovat koledníky. 

Ani tam, kde se tento čas nedodržoval, nesmělo se pečení přetáhnout přes poledne. Existovala pověra že žena, která peče ještě přes poledne, vystavuje se nebezpečí, že k ní přiběhne nadpřirozená bytost v podobě nějakého býka, před kterým si život může zachránit jen tak, pokud mu rychle upeče malý bochník.


Mohly by vás zajímat – výborné recepty na vánoční cukroví


Péct se však nemělo ukvapeně


Těsto muselo být dobře vykynuté, pečivo zdařilé. Nízké, nevykynuté chleby a koláče byly totiž předzvěstí úpadku celého hospodářství, rozštěpená kůra symbolizovala úbytek, někde i rozpad manželství. Na Oravě se dávalo do pece tolik chlebů, kolik bylo v domě lidí, a do každého chleba zapíchli stroužek česneku. Koho česnek v peci zčernal, ten měl v následujícím roce zemřít nebo často churavět. Příkladně úrodnost ovocných stromů měl zvýšit i kousek z těsta na opekance, který byl odříznut jako první. I popel z pece, v níž se peklo vánoční pečivo, vysypali pod stromy se stejným účelem.


Potěšte mlsné jazýčky svých hostů - chuťovky na párty


Vánoční recept - Tvarohové kostky s višněmi


Potřebujeme:


6 ks vejce
150 g krystalový cukr
120 ml olej
150 g hladká mouka
2 PL kakao
višňový džem


Nádivka:


500 g jemný tvaroh
250 ml smetana ke šlehání
2 ks vanilkový cukr


Poleva:


1 pohár vypeckované višně
1 ks vanilkový pudink


Postup:


Bílky oddělíme od žloutků. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Postupně zašleháváme do něj cukr, abychom měli pevný, lesklý krém. Pak jemně zašleháváme žloutky a olej. Nakonec přidáme prosátou mouku s kakaem. Těsto vylijeme na plech vyložený papírem na pečení a pečeme při 180 ° C asi 20 minut. Hotové těsto necháme vychladnout a pak ho potřeme višňovým džemem.


Náplň:


V misce vyšleháme smetanu ke šlehání a postupně do ní přidáváme tvaroh a cukr. Vymícháme na hladký krém.


Poleva:


Višně i se šťávou smícháme s pudinkovým práškem. Za stálého míchání připravíme hustý krém. Vychlazenou polevu vrstvíme na tvarohovou náplň a celý koláček necháme ztuhnout v chladu alespoň 4 hodiny.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h