Topte peletami! Šetříte životní prostředí!

Topte peletami! Šetříte životní prostředí!

Co jsou to pelety? Dřevěné pelety jsou malé granule válcového tvaru vyrobené z odpadních částí dřeva, rostlin nebo jiných organických materiálů. 

Na jejich výrobu se používají peletovací stroje a slouží jako ekologické palivo, podestýlka pod zvířata a někdy i jako krmivo. Mezi ekologickými palivy jsou dřevěné pelety nejvíce ceněné, neboť vykazují lepší výsledky z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí, jako mnohé jiné paliva. Materiál na výrobu pelet se mele a lisuje. Dřevěné pelety se vyrábějí pod vysokým tlakem, který zvyšuje teplotu - "granulování" hmoty, poté se uvolní lignin (přírodní lepidlo), který drží dřevní hmotu pohromadě.

Vybíráme dřevěné pelety

Trh nabízí pelety ve tvaru válce s průměrem 2,5 - 8 mm. Válce mají různou délku až do 5 cm. Rozměr pelety závisí na kalibraci výrobního zařízení a použité hmoty určené na peletování. Pelety s rozměrem 6 mm se až v 90% využívají na vytápění v rodinných domech. V průmyslové výrobě se používají 8 mm pelety příkladně v uhelných elektrárnách a teplárnách spolu s uhlím a briketami s ohledem na snížení emisí CO 2 ve smyslu legislativy EU. Jaký je rozdíl mezi dřevěnými a rašelinovými peletami? V účinnosti čili ve výhřevnosti. V některých případech se využívají i rostlinné pelety z výlisků slunečnic, řepky olejné nebo jsou i slámové pelety.

OPTIMTOP s.r.o. nabízí dřevěné pelety s certifikací A1 - doprava ZDARMA 

Nakupujte pelety pouze u odborníků s dlouholetou tradicí. Možná vás zajímá, proč se balí pelety do 15 kg pytlů nebo do big-bagů. Volně ložené pelety se většinou neprodávají, neboť platí zásada - čím větší balení, tím je větší procento znehodnoceného materiálu. Pro větší kotle, tedy spalovny, jsou výhodnější zase velkoobjemové vaky (big-bagy) na paletách. Stejně i pro přepravu lodí, vlakem a kamionem a pro manipulaci stroji jsou big-bagy ideální. 

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h