Udělejte si ze sprchování příjemný relaxační rituál

Udělejte si ze sprchování příjemný relaxační rituál

Udržování osobní hygieny je pro všechny naprostou samozřejmostí a tak nad tématem sprchování mnoho z nás ani nepřemýšlí. Prostě vlezeme do sprchového koutu, pustíme vodu, namydlíme se, opláchneme a hotovo. 

Ale sprchování nemusí být jen nezbytnou součástí osobní hygieny. Můžeme si z něj udělat příjemný rituál, který nám pomůže odplavit stres a zrelaxovat tělo i mysl. Stačí se nad touto tak běžnou záležitostí jen trochu zamyslet. Jak si z každodenního sprchování udělat skvělou relaxaci?

Voda teplá tak akorát

Není nic lepšího, než se v horku osvěžit pod proudem vlažné vody a v chladných dnech se zase naopak zahřát teplým proudem. Ovšem co se týče teploty, nic se nesmí přehánět. Příliš studená voda není moc příjemná, pokud nejste trénovaní otužilci. Otužování ve sprchovém koutu je rozhodně zdravé, ale je potřeba k němu přistupovat rozumně a hlavně postupně. Příliš horká voda zase pokožku zbytečně zbavuje vláhy, výsledkem bude vysušená a šupinatá kůže. Za ideální se považuje voda teplá 38°C. Ta je tělu příjemná a nijak neubližuje pokožce. Sprchové kouty lze vybavit sprchovými hlavicemi, kde se dá teplota takto přesně nastavit.

Nic se nemá přehánět

Přehánět se to nemá ani s délkou sprchování. Sprchové boxy by měl člověk opustit po několika minutách. To bohatě stačí k umytí i relaxaci. Delší pobyt neprospívá pokožce ani peněžence, přece jen sprchou proteče za tu dobu poměrně dost vody.

Masážní hlavice a panely

S poslední záležitostí pomohou vhodně vybrané sprchové hlavice. Úsporné typy dokáží ušetřit velké množství vody a tím i peněz, takže se investice do nich skutečně vyplatí. Ale aby bylo sprchování opravdu příjemným relaxačním zážitkem, měla by při výběru nové sprchové hlavice směřovat pozornost i na její masážní funkce. Výběr masážních sprchových hlavic je poměrně široký a k dostání jsou i velmi příjemné hydromasážní panely, které obyčejný sprchový kout promění v domácí wellness. Pořídit si krásně vonící sprchové gely pak už je jen třešničkou na tomto relaxačním dortu.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h