Ušetřete s dotacemi programu Nová zelená úsporám

Ušetřete s dotacemi programu Nová zelená úsporám

Ničí vás vysoké účty za energie? Snižte si je na minimum. Umožní vám to program Ministerstva životního prostředí Nová Zelená úsporám.

Šetřit více či méně je nucena většina z nás. Ušetřit se ale i chytře, byť v dlouhodobém horizontu.  - řeč je o úspoře za energie, kterou docílíme rekonstrukcí svého starého bydlení.

Využijte štědré dotace

To je prakticky podstata programu Ministerstva životního prostředí Nová Zelená úsporám. Jejím cílem je úspora energií a způsobem, jak ji dosáhnout pak je ideálně kompletní rekonstrukce nevyhovujícího stávajícího bydlení. K té vám mimo jiné dopomohou poměrně štědrě dotace.

Získejte až 5 milionů!

Její výše závisí na výši vaší investice. Nejvíce ale můžete získat až 5 milionů korun a 50 % uznaných nákladů (pro rodinné domy) a až 10 milionů a 20 % (pro domy bytové). To není málo, že? Více navíc můžete získat, využijete-li navíc i Kotlíkových dotací.

Zateplete svůj dům

Na jaké úpravy se dotace vztahuje? Prakticky na všechny, jež souvisejí se zateplením objektu jako takovým a zamezením tepelných ztrát, jež se na vysokých účtech ze energie podepisují snad nejvíce. Mezi ty tedy patří zateplení fasády, podlahy i střechy, ale i výměna oken a dveří.

Modernizujte své vytápění

Předmětem dotace je ovšem i modernizace vytápění, tedy výměna nevyhovujícího kotel na tuhá paliva za modernější a především ekologičtější kotel plynový či na biomasu. Dobrou zprávou také je, že na všechny zmíněné úkony si již nemusíte objednávat služby profesionální firmy. Troufáte-li si na to, můžete se do úprav pustit sami.

Zelená střecha a FVE

Značnou úsporu vám ale přinese i fotovoltaická elektrárna či solární systém teplé vody stejně jako tzv. zelená střecha. To je střecha se zelenou vegetací, jež se v praxi vykazuje skvělými izolačními vlastnostmi. V létě prostory ochlazuje a v zimě v nich udržuje teplo.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h