Vybavte svým dětem krásný a bezpečný pokoj

Vybavte svým dětem krásný a bezpečný pokoj

Při zařizování dětského pokoje se nemůžete řídit podle běžných designových a praktických norem. Dětský svět je docela jiný než ten "dospělácký". Pokud chcete, aby se vaše děti cítily ve svém pokoji jako osobnosti, musíte tomu přizpůsobit i vybavení. Zároveň však musí splňovat několik důležitých funkcí. S tímto nelehkým úkolem vám pomůže trocha fantazie, názor vašeho dítěte a samozřejmě pár užitečných rad z tohoto článku.

 

Vymezte prostor pro základní činnosti dítěte

Nábytek do dětského pokoje by měl být kvalitní, praktický a především bezpečný. Vybavení musí přitom odpovídat věku dítěte. V místnosti nesmí chybět prostor pro hraní, odpočinek a učení. Samozřejmě se od sebe liší pokoje batolete a školáka, ale v základu nesou vždy stejné prvky. Zatímco batole potřebuje více místa na zemi a stačí mu jen malý stolek na kreslení, modelování nebo hraní, školák už potřebuje pořádně prostorný psací stůl, který slouží nejen ke psaní domácích úkolů, ale mnohdy i pro provozování různých zájmových aktivit.

Vybavení dětského pokoje musí být bezpečné

Každé dítě má vlastní představy o dokonalém pokoji a rozhodně tedy neberte jeho přání na lehkou váhu. Pokud se s vámi bude podílet na výběru vybavení, věřte, že si ho bude mnohem více vážit a také lépe udržovat pořádek. Možnost volby dá dětem pocit důležitosti. Moderní dětský nábytek by měl být funkční a přitom bezpečný. Tedy dobře zajištěný před vypadáváním dvířek nebo šuplíků. Kvalita zpracování nábytku je v tomto případě nejpodstatnější. Velmi nebezpečné jsou totiž i ostré rohy a vyčnívající šrouby. S barvami by se to nemělo přehánět. Kombinujte tedy maximálně dva odstíny, protože jinak může celek působit na dítě rušivě, bude neklidné a špatně odpočaté.

Nechte děti částečně rozhodovat

Právě odpočinek je třetí nejdůležitější součástí funkčnosti dětského pokoje. Dítě by mělo mít vlastní postel a také nějaký prostor na odpolední siestu. Dřevěný materiál dětského nábytku umožňuje také více tvarových kreací. S těmi se nejčastěji experimentuje právě u prostoru k odpočinku. Můžete dítěti pořídit za postel auto, pirátskou loď nebo princeznin střevíček. Některé nábytky do pokoje pro děti mají rostoucí funkci a tak se vyhnete nutnosti dětem kupovat nové vybavení každé dva roky. Myslete ovšem na to, že i děti mají rády změnu. Zvláště když ji mohou sami ovlivnit.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h