Vydatný spánek vám zajistí kvalitní postel se správnou matrací

Vydatný spánek vám zajistí kvalitní postel se správnou matrací

V posteli trávíme spoustu času s cílem načerpat nové síly do dalšího dne. A to je důvod, proč výběru postele musíme věnovat náležitou pozornost. Postel vybíráme s ohledem na velikost, pohodlí, kvalitu a estetičnost. Kvalitní postel by měla vyvíjet minimální tlak na páteř, ideálně by mělo být naše tělo anatomicky správně podepřeno.

Navíc postel musí být snadno udržovatelná a měl by přes ni proudit vzduch. Univerzální rada pro výběr postele neexistuje, každý člověk má jiné požadavky, váhu a výšku. Velmi důležité je přihlédnout na zdravotní stav a zvyklosti uživatele. Někdo preferuje tvrdší matraci, někomu jinému vyhovuje měkčí typ. Mnozí vybírají postel, rošt a matrace podle ceny, což není správné, na posteli se opravdu nevyplatí šetřit. 

Druhy matrace 

Nejen na posteli, ale ani na matraci se nevyplatí šetřit. Jen ničím nerušený spánek je k nezaplacení. Trh nabízí několik druhů matrací: pružinové matrace – čím více pružin, tím lépe, taštičkové matrace – pružiny jsou uložené v taštičkovém obalu a díky tomu matrace nevrže, polyuretanové matrace – různý stupeň tvrdosti, je tvořena jako sendvič s pevným středem nebo více profily za účelem jeho provzdušnění, matrace ze studené pěny – elastické, tvarově stálé, tento druh se vyznačuje dlouhou životností, latexové matrace – vysoká kvalita, jsou pružné s odlehčenými otvory, zde nedochází k proleženinám na matraci.

Kvalitní matrace a rošty 

Kvalitní matraci máte vybranou, tak je nyní třeba zvolit správný rošt.  Při výběru roštu si všímáme hlavně mezer mezi deskami, měly by být co nejmenší, ať nedochází k deformaci matrace. Příkladně u lamelových roštů je vhodnější větší počet lamel, aby nedošlo k celkovému prohnutí matrace. A kde nabízejí matrace a postele včetně roštů za skvělé ceny? V zákazníky oblíbeném internetovém obchodě posteleimatrace.cz. Stále běží akce matrace 1 + 1 zdarma!

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h