Z čeho se skládá automatický zavlažovací systém?

Z čeho se skládá automatický zavlažovací systém?

Není rok, co by nás netrápilo velké sucho. Rostlinky chřadnou a nošení konve s vodou či hadic začíná být stále vysilující. Co s tím? Jak náročnou práci ulehčit? Automatický závlahový systém  - to je řešení na výbornou! Nejde pouze o jeden díl, ale celý systém je složen z několika komponentů. Základ tvoří postřikovače, dále plastové podzemní rozvody, ovládací ventily, ventilové šachty, ovládací jednotka, filtr, čidlo srážek, čerpadlo případně vodovod a různý spojovací materiál.

Jak pracuje automatická závlaha?

Je to jednoduché a důmyslné zařízení. Zavlažovací systém se při spuštění pod tlakem vody vysune ze země (zpravidla 10 cm).  Po ukončení zavlažování se postřikovače opět schovají do trávníku. Můžeme hovořit, že máte k dispozici neviditelné zařízení. Celou zavlažovací plochu rozdělíme na více sekcí. Ovládací jednotka v zavlažovacím zařízení kropí každou sekci samostatně, což je skvělé s ohledem na úsporu zdroje vody. Pochopitelně je možné individuální časové nastavení na každou sekci. Velká výhoda je také v použití různých postřikovačů na jednotlivých větvích. Co rozhodně nedoporučujeme, tak na jedné větvi kombinovat statický s rotačním postřikovačem.  

Co se bude dít při výpadku elektrického proudu?

Obavy nejsou na místě. Vše jistí záložní zdroj (baterka) v ovládací jednotce, ten si po dobu výpadku uchová nastavený program. Navíc při výpadku elektřiny je zavlažování blokováno a celý systém se rozběhne až při dodávce elektrické energie. Kdy a jak často zalévat? Nejefektivnější je nastavit automatický zavlažovací systém na ranní nebo večerní hodinu. Zalévat během dne se nedoporučuje. Průměrná týdenní potřeba vody pro trávník je cca 25-40 litrů / m2. Průměrná délka polévání při cyklu 3x týdně je při statických postřikovačích 4-9 min na větev, u rotačních postřikovačů 10-30 min na větev a při kapkové závlaze 15-45 min na větev.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h