Zahrada: Připravte se na podzim

Zahrada: Připravte se na podzim

Nastalo období podzimu a pro každého méně či více nadšeného zahrádkáře to znamená připravit na toto období zahradu a pomalu se chystat na zimu.


Podzimní období bývá ještě sice spojeno se sluníčkem a příjemnými chvílemi, které trávíme na svých zahradách, zahrádkách, terasách či balkonech, ale právě tyto poslední hezké dny bychom měli využít k přípravě zahrady na zimu.

Důležité úkoly

Pro případ, že si zakládáte na upraveném téměř anglickém trávníku, je důležité jej naposledy posekat. Není ale dobré ho sekat příliš blízko u země. Na místě je také chemická ochrana, trávník postříkejte proti zimním plísním a můžete ho poházet trochou kompostu. Podzimní měsíce jsou spojeny rovněž se sklizní úrody zeleniny a ovoce. V tomto období je také ideální začít s výsadbou a přesazováním trvalek a založením nového trávníku, výsadbou ovocných a okrasných dřevin, provést prořezání větví a můžete se pustit do výsadby živých plotů i cibulových květin kvetoucích na jaře. Pokud je vše sklizeno, je ideální doba pustit se do přípravy půdy. Po sklizni zryjte důkladně všechny záhony a následně dobře prohnojte, pokud máte, přidejte i chlévský hnůj.

Zahradní pomocníci

Pro každou výše zmiňovanou činnost je však potřeba kvalitní zahradní příslušenství a nářadí. Praktické náčiní či menší přístroje se hodí každému zahrádkáři, šetří váš čas i sílu. Na stránkách obchodu www.jadal.cz si určitě vyberete z mnoha užitečných pomocníků. Pro prořezání větví ovocných stromů přijde vhod jak ruční pila, tak následně drtič větví. Kultivátor dobře využijete při kypření a hnojení půdy a na odklízení listí jsou nejrychlejší různé vysavače a fukary. A pokud na zahradě pracujete často, hodí se samozřejmě i rukavice, které jsou na některých místech zpevněné. Všechny tyto pomocníky najdete i u firmy Jadal.cz.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h