Zdravotní postele

Zdravotní postele

Zdravotní postele a zdravé spaní se rovná kvalitní matrace z přírodních materiálů a kvalitní lamelový rošt.

Co vlastně znamená pojem zdravotní postel? Zdravotní postelí se může stát jednoduše kterákoliv postel, do které umístíte zdravotní matraci a kvalitní, případně polohovací rošt.

O kvalitě spánku rozhoduje spíše právě provedení matrace a roštu, než samotné postele. Postele pro zdravé spaní by měly mít pod matrací vzduchovou mezeru (matrace by neměla ležet na zemi) a průvzdušný rošt a takových je dnes opravdu většina. Dobře odvětraná matrace je základ zdravého spaní, minimalizuje se tak přítomnost roztočů a plísní.

Zdravotní matrace

Jako zdravotní matrace jsou dnes označovány matrace vyrobené na přírodní bázi. Dobrým příkladem zdravotní matrace jsou matrace BIOGREEN, které jsou vyrobeny pomocí ricinového oleje s příměsí blahodárného Aloe Vera. Ten sám o sobě dobře likviduje bakterie a roztoče. Kvalita matrace je dále zvýšena průvzdušnými otvory uvnitř matrace ještě k lepšímu odvětrání a vysychání...

Přejít k výběru zdravotní matrace

Kvalitní rošt

Rošty se rozdělují na laťkové a lamelové. Nedá se jednoduše říci, který je lepší, protože pro každý typ matrace se hodí jiný typ roštu. Nejvíce využívané jsou dnes lamelové rošty. Ty jsou vyrobeny z tenkých plátků dřeva a lisovány do obloukovité formy, proto jsou trvale pružné. Lamelové rošty jsou vhodné pro pěnové matrace (líná, studená pěna), pro matrace sendvičové, latexové. Lamelové rošty se naprosto nehodí pro matrace, které v sobě mají nějaké další pružení (taštičkové, pružinové). Pro pružinové a taštičkové matrace se doporučují Laťové rošty.

Přejít k výběru roštu do postele

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h