Zdravý spánek se bez kvalitní matrace neobejde

Zdravý spánek se bez kvalitní matrace neobejde

Častou příčinou toho, že se po ránu probouzíte nevyspalí a rozlámaní, je nekvalitní matrace. Na co se zaměřit, aby vám posloužila dlouhá léta?

Vybere si každý

Dávno odzvonilo dobám, kdy si lidé s jednou matrací vystačili téměř celý život. V dnešní době je nabídka matrací rozmanitá a na své si přijde skutečně každý. Dle vašich požadavků můžete volit mezi matracemi ze studené pěny, paměťové líné pěny nebo latexu. Ve všech případech se jedná o matrace zdravotní. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Komfort studené pěny

Studená pěna je mimořádně pružný materiál, často se můžete setkat též s označením HR. Jedná se o ideálně prodyšnou a odolnou matraci s dlouhou životností. Tvarovací schopnosti posiluje zpravidla sedm anatomických zón, díky nimž se matrace jednoduše přizpůsobí konturám vašeho těla.

Snadná údržba

Matrace jsou opatřeny snímatelným potahem, který se doporučuje prát na 60 °C. Certifikace Öko Tex potvrzuje nezávadnost a šetrnost použité textilie. Určitě oceníte praktičnost zipu do tvaru písmene „L", jenž usnadní svlékání a navlékání potahu na jádro.

Nejprodávanější matrace

Zákaznicky nejoblíbenějšími jsou matrace z líné paměťové pěny, které se dokonale vytvarují podle vašich tělesných kontur. Z toho důvodu jsou vhodné pro osoby jakékoliv výšky a pro všechny spánkové polohy. Efekt pomalého vracení totiž nevytváří na tělo žádný tlak.

Neocenitelný vliv na zdraví

Zdravotní matrace z líné neboli viskoelastické pěny se doporučují zejména uživatelům s potížemi opěrného aparátu a trpícími na proleženiny. Tělo je stabilizováno v optimální poloze, proto je podpořen též oběhový systém. V neposlední řadě paměťová matrace absorbuje teplo, díky čemuž vás bude během spánku příjemně hřát.

Na latex se můžete spolehnout

Je totiž velmi odolný, vysoce elastický a nadmíru pohodlný. Zvolit si můžete buď 100% přírodní latexovou matraci, nebo kombinaci 80 % syntetického a 20 % přírodního latexu. Ve prospěch těchto matrací hovoří dlouhá životnost v poměru s příznivou cenou. Latexové jádro s antimikrobiálními vlastnostmi a odolností vůči nejrůznějším roztočům bývá doporučováno hlavně alergikům.

Kde nakoupit?

Ideální je si novou matraci vyzkoušet přímo v prodejně. V případě, že dáváte přednost internetovému nakupování, navštivte některý ze specializovaných e-shopů. Příkladem je www.spime.cz, kde je skutečně z čeho vybírat. V sortimentu tohoto obchodu naleznete více než 300 druhů matrací, které lze pořídit i za akční ceny.

Matrace přímo od výrobce

Zárukou kvality je český výrobce s mnohaletými zkušenostmi. Vyrábí vlastní typy matrací, na něž používá značkové pěny německé společnosti Carpenter. Na stránkách www.spime.cz naleznete kromě matrací též rošty, postele, lůžkoviny atd.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h