Moderní obývací pokoje - nábytek do obývacího pokoje

Vyberte kategorii

Podle rozšířeného romantického názoru je srdcem každého domova kuchyně. Měla by kuchyně být místem, kde se setkáváme s přáteli nebo s rodinou? Není to spíše myšleno, že v kuchyni se vaří, láska prochází žaludkem a z toho vyplývá důležitost kuchyně? Není tím pravým srdcem domova právě obývací pokoj? Takový obývací pokoj, kde se cítíme v bezpečí, v klidu, obklopeni láskou bližních? Rezonuje to s vámi?

Jaký by měl obývací pokoj být?

Obývací pokoj my měl být společenským centrem, ve kterém odpočíváme, trávíme volné večery třeba s televizí, hrajeme si s dětmi, sedíme u skleničky s přáteli. Každá taková aktivita vyžaduje své a proto právě obývací pokoj bychom měli zařizovat co nejpečlivěji.

Můžeme podlehnout pokušení dát místnosti, která je otevřena očím všech návštěv, nesmyslně výrazné prvky, syté, výrazné barvy. Budeme se ale v takovém obýváku cítit příjemně? Proč se trápit tím, co si kdo myslí? Pojďme z obýváku vytvořit spíše harmonické místo s klidnou atmosférou.

Máte malý obývák?

Máte malý obývák? Nevadí... Vymalujte pokoj světlými barvami. Pokud obývací stěnu, tak spíše na nožičkách (vypadá to vzdušněji) a opět světlé barvy (bílá). Přemýšlejte o počtu dekoračních předmětů, aby pokoj nepůsobil přeplněně. Problémem mohou být bytové doplňky velkých rozměrů jako třeba rozměrné vázy. Malý obývací pokoj je třeba co nejvíce odlehčit. Lépe je použít malý kobereček, než koberec, který zaplní celou podlahu.

Pozor na domácí kino

Dnes je naprosto normální obrovská TV přes celou obývací stěnu. Chcete bydlet v domácím kině nebo v obýváku? Říká se, že v každém pokoji by měl být umístěný nějaký nápadný solitér. Je ale obří TV to pravé?

Kam umístit v obýváku sedací soupravu?

Záleží na velikosti obýváku. Většinou je dobré umístění v rohu nebo u stěny. Při sezení tak máte pocit, že je pokoj větší, než ze sedačky umístěné v prostoru. Pokud je sedací souprava složena z více dílů - tedy sedačka, křesla, stolek..., je nutné mezi jednotlivými díly nechat alespoň 60, lépe však 80 cm průchozí uličku. Jinak vznikne z obýváku bludiště s překážkovou dráhou.

Jaké osvětlení do obývacího pokoje?

Zaměřte se na místa, kde si budete chtít číst (stojací lampy). Místa, kde vám půjde více o vhodnou atmosféru, než o množství světla. Z takového přemýšlení snadno vyplyne, jestli potřebujete svítidlo spíše nástěnné nebo stropní. Zvláštním druhem stropních i nástěnných svítidel jsou svítidla přisazená. Z logiky věci vyplývá, že nástěnná slouží spíše k vytvoření atmosféry a stropní spíše pro plošné svícení. Toto nemusí platit na 100%, záleží na vás...

Naše nabídka obývacích pokojů

Naše nabídka nábytku do moderních obývacích pokojů je opravdu široká. Obývací pokoj si u nás vybavíte úplně kompletně. Obsahuje více, než 150 obývacích stěn a sestav určených právě do vašeho obývacího pokoje. Každá v mnoha variantách. Svítidla, veškeré doplňky a pokud si chcete svůj nábytek poskládat sami, využijte kategorii sektorový nábytek.

 

Vybavte si svůj moderní obývací pokoj právě u nás. Doprava zdarma platí!

Máte dotazy? Kontaktujte nás :-)

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h